מנעולן באישור משטרת ישראל
מספר ספק משרד הביטחון 11014045

5 טיפים למיגון הרכב מפני פריצה

על פי נתוני המשטרה, כמויות הפריצה לרכבים אינם מעודדים במיוחד – בכל שנה, נגנבים קרוב ל-25,000 כלי רכב. מעבר לכך, ישנם לא מעט ניסיונות לפריצת רכב שלא צלחו ועליהם פחות שומעים. בכל אופן אם כלי הרכב נפרץ, סביר להניח שיעבור תהליך פירוק כדי למכור את חלקיו.

אם הרכב נשאר בשלמותו, לרוב יצא מתחומי המדינה, ויימכר לגורם שלישי. ישנן כיום לא מעט שיטות למיגון הרכב מפני פריצה, חלקן ידועות כיעילות מאוד וחלקן – פחות. חשוב לציין שישנים דגמי מכוניות כגון רנו קפצ’ור, מיוצרים עם מבנה עמיד יחסית לניסיונות פריצה מתוחכמים ביחס לשאר הדגמים.

אם בכל זאת רכבכם אינו חסין לפריצות ביחס לדגמים האחרים ואתם תוהים כיצד למגן אותו בצורה הטובה ביותר, מוצגים כאן בפניכם כמה טיפים חשובים כיצד לעשות זאת.
אבישי מנעולן בבאר שבע מוסמך ומקצועי,  מציג בפניכם קהל לקוחותינו מגוון רחב של טיפים ייעוץ והכוונה.

התקנת מערכת אזעקה

התקנת מערכת אזעקהאחת השיטות להגן על הרכב מפני פריצה היא באמצעות מערכת אזעקה. ישנם סוגים שונים של מערכות כאלו הפועלות על טכנולוגיות שונות, הנחשבות כיום ליעילות מאד. ישנן מערכות אזעקה המודיעות על ניסיון הפריצה באותו הרגע, בזמן אמת, ודואגות גם להודיע לחברת האבטחה שהרכב משויך אליה.

התקנת מערכות נעילה מתקדמות לרכבים

מערכות נעילה לרכבים מתקדמיםהשוק מציע כיום סוגים שונים של מנעולים המיועדים לנעילת רכבים כחלק ממערך ההגנה מפני פריצות. מנעולי הרכב מתלבשים על חלקי הרכב השונים וממזערים משמעותית את סיכויי הפריצה לרכב.. אפשר להרכיב אותם על מוט ההילוכים, על ההגה או על הדוושות. לכל מי שמעוניין להשקיע, ישנה גם מערכת מנעולים מיוחדת השולטת במספר חלקים בו זמנית. המנעולים אינם מאפשרים לתפעל את הרכב כהלכה, מעקבות משמעותית את תהליך הפריצה ובכך מונעים ברוב המקרים את גניבתו.

התקנת משבת מנוע – אימבולייזר

התקנת משבת מנועמשבת המנוע, המכונה גם “אימובילייזר”, משבית את פעולת המנוע ואינו מאפשר לפורץ להפעיל את הרכב ללא השימוש במפתח ההתנעה. המנוע לא יופעל ללא הזנת קוד אבטחה, וכתוצאה מכך הפורץ יתקשה מאוד בביצוע פעולת ההתנעה. כיום, כלי רכב מגיעים עם מערכת אימבולייזר מובנת ובדגמים בהם אין מערכת כזו, ניתן יהיה להתקין אותה בכל שלב.

התקנת מערכת איתורן לרכב

מערכת איתורן לרכבבעלי רכבים עם ציוד בעל ערך יקר או ציוד עם סיווג בטחוני גבוה, בוחרים להתקין ברכב מערכת איתורן על מנת שיהיה מידע לגבי מקום המצאו בכל רגע נתון.. מערכת זו מופעלת באמצעות לווין ומסונכרת למוקד של חברת האיתורן. בחלק מן המקרים, למוקדנים יש את היכולת לשלוט במערכותיו השונות של הרכב, לרבות השבתתו כדי להוציאו מכלל פעולה.

קודנית

IMG_7661מדובר בפתרון פופולארי מאוד שנמצא כיום ברכבים רבים. הקודנית היא מערכת הכוללת לוח מקשים המחובר ישירות למשבת המנוע. עם כניסתו של הנהג אל הרכב עליו להקליד קוד סודי כדי להפעיל את מערכת הדלק. אם מוקלד קוד שגוי או שהקוד אינו מוקלד בכלל, לא ניתן להפעיל את הרכב, מה שמונע לבסוף את פריצתו.

חשוב לזכור

מערכות אלו ידועות כיעילות מאוד, אולם לצערנו, אינן יכולות להגן על הרכב במאה אחוז ואינן שומרות על מערכותיו חסינות באופן מלא. יחד עם זאת, הן עוזרות לצמצם באופן משמעותי את מספר הפריצות בכך שהן מקשות מאוד על הפורצים עצמם והופכות את פעולת הפריצה למסובכת ולמאתגרת הרבה יותר עבור הפורץ עצמו.

במידה ומערכת המיגון לא הותקנה כראוי, באפשרותכם ליצור קשר עם פורץ רכבים מיומן שידע להתקין ולתפעל כל תקלה..