תקועים מחוץ לחדר? סיבות ופתרונות איך להיכנס בחזרה

טיטיפים כיצד להיכנס לחדר נעול
תקועים מחוץ לחדר ? סיבות ופתרונות איך להיכנס בחזית – אנשים רבים מגיעים למצבים מדי פעם שבהם הם נתקעים מחוץ לבית, לדלת או לחדר מבלי יכולת לפתוח או לשחרר מנעול.

מדובר במצב לא נעים שאפילו עלול להלחיץ מאד ומחשבות רבות מתרוצצות בראש – איך אפשר להיכנס בחזרה? מה קרה למנעול? האם מדובר בתקלה שניתן לתקן או שהאם עכשיו לא יהיה מנוס מביצוע פעולה כלשהי שתעלה הרבה כסף.

גם לאחר שנרגעים ומנסים לגשת לעניין בצורה רגועה ועניינית יותר – אם הדלת עדיין לא תיפתח – הייאוש עלול להשתלט על קו המחשבה המאוזן וההגיוני. כאן נפרט כמה סיבות לתקלות שעלולות לקרות ואיך לנסות לפתור את המצב עד להגעתו של איש מקצוע למקום.

טעות אנוש

טעות אנוש במנעוללמרות המהירות שבה מתחילים לחשוב על בעיות גדולות ומהותיות – ייתכן ומה שקרה קרה בהיסח הדעת או שלא במתכוון. מה שמעודד בהפנמה של עניין זה הוא שכנראה שום דבר לא באמת השתבש אלא כרגע יש תקלה נקודתית.

כאשר חושבים בצורה כזאת קל יותר להירגע ולנסות לחשוב על פתרון יעיל ומהיר לבעיה. כדאי לחשוב האם מדובר בדלת נטרקת שניתנת לרק על ידי המפתח או להרהר במחשבה האם ייתכן שמישהו נמצא בתוך החדר ויוכל לפתוח את הדלת מבפנים.

מפתח מתאים לא מגיב

אם מנסים לפתוח את דלת החדר באמצעות המפתח המתאים ללא הצלחה – כנראה שיש בעיה או תקלה במנגנון הנעילה. אמנם הידיעה הזאת צריכה להוביל להזמנתו של איש מקצוע, אך לא תמיד יהיה מדובר בתקלה רצינית ולעיתים יהיה מספיק לשמן את הצירים או לאוורר את המנגנון.

במקרים כאלה – גם שיחת טלפון עם איש מקצוע לדוגמא – אבישי מנעולן בבאר שבע, שיבטיח שיגיע כמה שיותר מהר עשויה להקל מאד על המתח והלחץ שמרגישים.

מפתח לא תקין

מפתח לא תקיןאולי המפתח לא בסדר? גם אם כן וגם אם לא – לא תמיד אפשר לדעת זאת בוודאות. החלק המעודד במצב שבו המפתח לא תקין הוא שהמנעול בדרך כלל יפעל ללא תקלה.

אפשר לנסות לנקות את המפתח, לנשוף בחוזקה אל תוך הצירים והחריצים וכך, לכל הפחות – לנסות להרחיק חלקיקי אבק קטנטנים שאולי מפריעים לפינים של מנגנון הנעילה להיכנס למקומם.

במידה ויש תחושה שהמפתח, בעודו בחור מנעול לא מסתובב כראוי או נתקע – מומלץ לשלוף אותו משם מהר ככל האפשר ולא לנסות להכניסו לשם שוב על מנת שלא ייתקע בפנים.

ידית הדלת לא תקינה

לעיתים קל לגלות שהבעיה נעוצה בכלל בידית הדלת – ללא קשר למנעול, למנגנון הנעילה או למפתח עצמו – ידית הדלת עלולה להיות מקולקלת או רופפת, מה שבאופן ישיר ישפיע על תקינות הפתיחה והנעילה של הדלת כולה.

ברוב המקרים יהיה מדובר בדלתות וידיות מהדור הישן שאין בהן כלל מנגנוני נעילה, לכן יהיה צורך לבדוק את עמידותן. דלתות כאלה תהיינה בדרך כלל מצוידות במנעולי שרשרת פנימיים או בריחים ישנים ולא מתקדמים ועצם היותה של הידית שבורה, רופפת או תקולה כלל לא ישפיע על הנעילה עצמה.

על מנת להימנע ממצבים שכאלה – כדאי לא רק לתקן ולחזק את הידית אלא לאמץ גישה מניעתית ככל האפשר ולוודא מדי כמה ימים שהידית מחוזקת במקומה כראוי.

כיצד להימנע מתקלות בעתיד?

כיצד להמנע מתקלות במנעולאין ספק ששמירה על דלת תקינה חשובה ומהותית הן על מנת לשמור על שלומם של בני הבית והן על מנת שהשגרה תוכל להתקיים באופן תקין.

יחד עם זאת, כאשר נוצר מצב שבו דלת החדר תקועה ולא נפתחת – לא צריך מיד להיבהל, שכן לעיתים אפשר להבין לבד מה הבעיה ואפילו לפתור אותה באופן עצמאי.

אין בכך כדי לומר שמומלץ לטפל בענייני מנעולים לבד, שכן מדובר בתחום מקצועי שלא כל אחד יכול להתעסק בו והזמנה של איש מקצוע מנוסה ומיומן תהיה קריטית בשלב זה או אחר.

חשוב מאד לשמור על תקינות המפתח, הדלת, הידית ומנגנון הנעילה ולעשות בהם רק את השימוש שלשמם נועדו, שכן כך יהיה קל יותר לוודא שהם מאריכים חיים ופועלים כפי שמצופה מהם.

כיום אביזרים אלה מתוחכמים ומתקדמים מאד ובדרך כלל אין סיבה להחליף אותם לאחר תקופה קצרה של כמה שנים בלבד, אלא אם מתעורר צורך ומתקבלת המלצה מאיש מקצוע שסומכים על דעתו ועל חוות הדעת המקצועית שלו המבוססת על ניסיון רב.